Sršeň obecná

    AKUTNÍ PROBLÉM VOLEJTE IHNED ! 

                                     Sršeň obecná     (Vespa crabro) 

V průměru může hnízdo měřit až 80 cm. Žije ve společenstvech, která mohou čítat až okolo 1700 jedinců. Společenstva zakládá oplodněná samice – královna, a následně je tvoří dělnice, samci, samice a nedospělí jedinci. Samice a dělnice disponují silnými kusadly a žihadly s jedem, samcům žihadlo chybí a kusadla mají měkčí. 

Sršeň obecná je největší druh vosy v Evropě. Má červenohnědožluté zbarvení a dorůstá velikosti 19-35 mm. Žije v sociálních skupinách a staví si hnízda z dřevní buničiny.

Je bodnutí sršněm nebezpečné ?

Sršeň obecná může na člověka zaútočit dvěma způsoby a to žihadlem, anebo může také vystříknout jed a to na vzdálenost až několik desítek centimetrů, což může být nebezpečné zejména při zásahu do očí. Sršeň má dokonalé zorné pole, a vidí vše kolem sebe, takže přiblížit se k ní bez toho aby vás viděla, není možné. Sršeň vidí v ultrafialovém pásmuSršeň př ohrožení vypustí poplašný feromon. Ten přivolá další sršně, pokud jsou nablízku,

V A R O V Á N Í  !

Pokud po bodnutí sršněm pociťujete potíže s dýcháním, vyhledejte bez odkladu lékařskou pomoc 

tel. 155, popř. 112.

 Zřejmě máte silnou alergii na bodnutí sršněm, a hrozí vám anafylaktický šok, což se projevuje dušením, otokem a pokles tlaku krve. 

Pro odstranění sršňů včetně hnízd. Volejte denně od 8:00-20:00 hod. 

Smrtící hmyz v Česku zabije v průměru čtyři lidi ročně. Některé druhy se sem dostaly z Asie, více zde

Copyright © 2024 | DERASPOL s.r.o. +420606060361 email:deraspol.info@gmail.com